ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ФОПів, ЯКІ МАЮТЬ ДІТЕЙ ВІКОМ ДО 10 РОКІВ.

Нагадуємо про можливість фізичним особам-підприємцям, котрі обрали спрощену систему оподаткування і належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку, та мають дітей віком до 10 років (в тому числі і дітей, яким у травні цього року виповнюється 10 років), що займались підприємницькою діяльністю у 2019 році і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року, або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця, оформити допомогу на дітей.

Право на таку допомогу мають і ФОП – особи з інвалідністю, які звільнені від сплати ЄСВ – про це заявили в Міністерстві соцполітики, але відповідні зміни до Порядку, що регулює такі виплати, наразі не внесені, в той же час заяву особам з інвалідністю рекомендовано подати.  

Наразі управління соціального захисту населення розпочато призначення цієї допомоги. Станом на 20 травня до управління соцзахисту звернулося за допомогою 58 осіб, в т.ч. шляхом  електронних звернень – 28.

         Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики www.msp.gov.ua в розділі «е-сервіси» або скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія». Також можна надіслати управлінню соціального захисту населення заяву у паперовій формі (вул. Ярослава Мудрого, 47) або подати через місцевий  ЦНАП (вул. Миру, 102). До заяв слід додати документи/відомості у паперовій або електронній формі. Обов’язково при цьому вказати номер рахунку банку – для цього необхідно відкрити рахунок для соціальних виплат чи «підв’язати» для соціальних виплат наявний.

Щоб не втратити кошти, важливо звернутися до кінця травня, оскільки допомога призначається з місяця звернення. Перелік документів визначений ПКМУ від 22 квітня 2020 р. № 329, а також в інформації, опублікованій раніше.

Управління соціального захисту населення
виконавчого комітету Славутської міської ради.