Про зміни повідомляйте вчасно!

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати управління соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема:

  • зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку);
  • зміни  соціального статусу членів домогосподарства;
  • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
  • зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  • зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком, зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
  • наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;
  • здійснення купівлі, набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб, в т. ч. оформлення договору довічного утримання, оплати послуг на суму що перевищує 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

Зокрема, договір довічного утримання є альтернативою договору купівлі – продажу в тих випадках, коли особа за життя має намір  розпорядитись належним їй на праві власності майном.

За договором довічного утримання право власності у набувача виникає з моменту посвідчення договору (у випадках, встановлених законодавством – з моменту державної реєстрації договору), тобто за життя відчужувача. До прикладу,  право власності за спадковим договором переходить до набувача тільки після смерті спадкодавця. Набувач за спадковим договором, за життя відчужувача, має лише можливість придбання права на майно в майбутньому за умови виконання вимог, зазначених у договорі.

Це важливо пам’ятати, адже для більшості отримувачів, яким у травні  житлову субсидію було призначено на період  2019-2020 роки, її розмір на цей опалювальний сезон було розраховано автоматично. Якщо за час отримання субсидії у вашій родині  відбулися вищезгадані зміни – не зволікайте з повідомленням про них, адже це може призвести до припинення надання субсидії та застосування санкцій.

Управління соціального захисту населення