Виплата субсидій та пільг в 2020 році.

Виплата субсидій проводиться в готівковій і безготівковій формі.

До жовтня 2019 року АТ «Ощадбанк» був єдиною установою, куди перераховували субсидії і в готівковій, і безготівковій формі. На сьогодні одержувач готівкової субсидії має право самостійно обирати банк, куди перераховуватимуть кошти.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію готівкою і  у яких немає заборгованості, — житлова субсидія на наступний опалювальний (неопалювальний) період призначається у грошовій готівковій формі, тобто “ грошима на руки”.

Виплата у готівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача, відкритий в установі уповноваженого банку, який знаходиться в м. Славута, або через Укрпошту. Банк можна змінити, для цього потрібно подати відповідну заяву до органу соціального  захисту.

Субсидію в безготівковій формі призначають тим, хто звернувся за нею вперше, або тим, хто вже її отримував, але на момент звернення накопичив прострочений борг з оплати комунальних послу, що перевищує 340 грн (20 неоподатковуваних мінімумів). При погашенні боргу або укладенні договору реструктуризації таких осіб субсидії не позбавляють, але субсидію надають  в безготівковій формі.

Субсидія в безготівковій формі надається тільки через АТ «Ощадбанк», який здійснює переказ коштів на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг та надає субсидіанту інформацію про суми перерахованих коштів шляхом надсилання  смс-повідомлення.

Просимо не плутати пільги із субсидіями!

Постановою КМУ від 27.12.2019р № 1123 внесено зміни до Порядку, які дозволяють пільговим категоріям населення переходити з безготівкової форми на готівкову форму виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг протягом будь-якого місяця отримання пільги. По заявам, що були подані в січні 2020 року, до 25 числа, пільга у готівковій формі має виплачуватись, починаючи з січня 2020 року. У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня ) протягом опалювального (неопалювального) сезону, пільга надається  у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика  в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Управління соціального захисту населення.