Монетизація субсидії та пільги з 1 січня 2020 року

З 1 січня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1123, якою передбачено наступне:

– при визначенні права на призначення житлової субсидії враховується сума заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, оплати внеску за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальним договором. Субсидія не призначається, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума  якої  перевищує  20  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян (340 грн) на день звернення за призначенням житлової субсидії;

– громадяни, які одержували житлову субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та на оплату житлово-комунальних послуг і у них відсутня прострочена понад два місяці заборгованість за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг у наступному календарному році призначається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування органами соціального захисту населення на рахунок громадянина, якому призначено субсидію, відкритий у банківській установі, або виплачується йому готівкою через поштове відділення;

пільгові категорії громадян мають право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат пільг на житлово-комунальні послуги, тобто скасовано обмеження, яке не дозволяло пільговикам звернутися за готівковою виплатою після 15 жовтня на опалювальний період і після 15 травня на неопалювальний період.

Отримати пільгу готівкою можна через виплатні об’єкти АТ«Укрпошта» або на картку через уповноважені банки. Для цього необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: вул. Ярослава Мудрого, буд. 47, каб. №23 та подати заяву, в якій необхідно зазначити куди перераховувати гроші (на номер рахунку пільговика в уповноваженому банку (не плутати з номером картки!) чи проводити виплату через АТ «Укрпошта»). Для того, щоб отримати номер рахунку, необхідно звернутися до банку та обов’язково повідомити працівнику банку про те, що рахунок потрібен для виплати пільг на житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива та скрапленого газу в грошовій формі, отримавши при цьому виписку. Це можна зробити в банку, де пільговик отримує пенсію, соціальні допомоги чи заробітну плату.

Управління соціального захисту населення..