Акція «16 днів проти насильства»

Людина з’являється на світ, щоби бути щасливою. Ми різної статі, маємо різні уподобання, здібності, прагнення, але ми повинні мати рівні права і можливості для навчання, отримання цікавої  й  високооплачуваної роботи.  Все має залежати від нашої наполегливості  у  прагненні успіху, а не від того, жіночої ми чи чоловічої статі.

З 25 листопада по 10 грудня кожного року Україна приєднується до Міжнародної спільноти, підтримуючи акцію «16 днів проти насильства», ініційованої Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують  свої зусилля заради об’єднуючої мети, щоб привернути увагу громадськості до проблеми насильства в сім’ї, створити в регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у     1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль: політичних активісток, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.  

У цей шістнадцятиденний період для демократичної спільноти входять такі важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини,1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день осіб з інваліднісю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

За сприянням управління соціального захисту населення, управління освіти, управління культури, громадських організацій, ЦРЛ, відділу поліції в усіх загальноосвітніх закладах Славутської міської ОТГ проводяться  інформаційно-просвітницькі заходи, створено постійно діючі виставки матеріалів з питань запобігання домашньому насильству, розповсюдження буклетів та плакатів спрямованих проти насильства та ВІЛ СНІДу.

28 листопада в міському Палаці культури проводиться загальноміський захід  на тему: «Українська революція 100 років боротьби та нації».

В ході акції проводяться рейди в сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради