СУБСИДІЇ: НАРАХУВАННЯ, СОЦІАЛЬНІ НОРМИ ТА НОРМАТИВИ

Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради проведено розрахунок субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний сезон з 16 жовтня 2019 року по 15 квітня 2020 року громадянам, яким була розрахована житлова субсидія в неопалювальному сезоні. Субсидію розраховано для 2594 громадян. Середній розмір субсидії – 705,57грн, найменший розмір субсидії – 0,53 грн, найбільш – 2268,22 грн.

Розмір субсидії розраховувався як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних нормативів та обсягом обов’язкового платежу (раніше, до монетизації пільг обов’язковий платіж був обов’язковим до сплати, наразі він застосовується для визначення розміру субсидії).

Для визначення розміру житлової субсидії враховувався дохід за I – II квартали 2019 року. Тому, знаючи дохід зареєстрованих у будинку (квартирі)  і вартість житлово-комунальних послуг в межах соціальних нормативів, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії.

Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї. А саме:

– обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;

-середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;

– дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з січня 2019 року – 1853 грн);

– отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (з травня 2020 року застосовуватиметься 20%), і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Та найголовніше, про що часто забувають субсидіанти: розрахунок субсидії проводиться не на фактичне споживання послуг, а на єдині для всієї України соціальні норми житла та нормативи споживання житлово-комунальних послуг, які встановлено постановою Уряду від 06.08.2014 № 409 (зі змінами). Зауважимо що ці норми постійно знижуються.

Отже, для розрахунку субсидії встановлено соціальну норму житла, в межах якої держава надає громадянам субсидії для оплати:

– послуги з управління багатоквартирним будинком – 13,65 кв.м загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м на домогосподарство;

– послуги з постачання теплової енергії для потреб централізованого  опалення, з постачання та розподілу природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення – 13,65 кв. м опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство.     

На підставі рішення комісії субсидія може призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла, яка не може перевищувати більше як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:

– на опалення – 4,0 куб.м  ( в минулому опалювальному періоді – 4,5 куб.м  ) на 1 м2 опалювальної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)

– на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача (приготування їжі і підігрів води) -5,4 куб.м  на особу

 на газову плиту і водонагрівач – 10,5 куб.м на особу

 ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ:

постачання холодної води  – куб.м (в минулому опалювальному періоді – 4,0 куб.м ) на одну особу

водовідведення – 3,6 куб.м (в минулому опалювальному періоді 4,0 куб.м) на одну особу

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ:

– на опалення – 30 кВт/год на 1 кв.м опалювальної площі * коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)

– у житлових приміщеннях без електроплити – 70 кВт/год. ( в минулому опалювальному періоді 90 кВт/год.) на місяць на домогосподарство з однієї особи і додатково 30 кВт/год. на місяць на кожного іншого члена домогосподарства;

– у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної та гарячої води – 110 кВт/год. на місяць на домогосподарство з однієї особи і додатково 30 кВт/год. на місяць на кожного іншого члена домогосподарства;

– у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт/год. на місяць на домогосподарство з однієї особи і додатково 30 кВт/год на місяць на кожного іншого члена сім’ї.

СПОЖИВАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ:

на опалення -0,0383 Гкал (в минулому опалювальному періоді 0,0431 Гкал) на 1 кв. м опалювальної площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)

Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування комунальними послугами з постачання теплової енергії, природного газу, електричної енергії для потреб опалення  визначаються з урахуванням коригуючих коефіцієнтів. У Хмельницькій області для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу в одно-, двохповерхових будинках застосовується коригуючий коефіцієнт 1,042, для будівель три і більше поверхів такий коефіцієнт 0,76.

Для розрахунку розміру витрат теплової енергії для централізованого опалення в одно-чотирьохповерховихбудівлях застосовується коригуючий коефіцієнт 0,64, для будівель на п’ять і більше поверхів такий коефіцієнт становить 0,431.

 Управління соціального захисту населення
 виконавчого комітету Славутської міської ради.