ЛІТНЯ СУБСИДІЯ: ЧИ МОЖУТЬ ПРИЗНАЧИТИ СУБСИДІЮ НА НАСТУПНИЙ ПЕРІОД ЯКЩО Є БОРГ? ПОВТОРНЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

До Порядку призначення житлових субсидій внесені зміни, які скасовують обов’язкове повторне звернення одержувачів субсидій з 1 травня з новими заявами і деклараціями. Управління соціального захисту наразі проводить автоматичний розрахунок житлових субсидій на неопалювальний сезон (крім деяких категорій осіб – див. нижче).

Автоматичний розрахунок проводиться субсидіантам, які отримували субсидію з початку опалювального сезону та тим, які звернулися за нею у 2019 році до травня місяця і які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і в них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, субсидія автоматично призначається у грошовій готівковій формі – тобто – «грошима на руки».

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості (більше 340 грн) за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Також не братимуться до уваги управлінням соціального захисту населення незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги (зокрема газове господарство) не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із новою заявою та декларацією про доходи до управління соцзахисту. Але в цьому випадку кошти субсидії на руки вони вже не отримають – субсидія перераховуватиметься «Ощадбанком» на рахунки надавачів комунальних послуг, управителів, підприємств (так звана грошова безготівкова форма субсидії). Зекономлені кошти субсидії громадяни зможуть отримати по закінченню опалювального (неопалювального) сезону.

З 1 травня повторно до міського ЦНАП (вул. Миру, 102) із заявою та декларацією про доходи необхідно обов’язково звернутися:

орендарям житла;

– внутрішньо переміщеним особам;

– сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб;

– сім’ям, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші ніж мінімальна заробітна плата;

– особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (зареєстровані за різними адресами).

В інакшому випадку таким громадянам субсидія не буде перепризначена.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Розмір пенсії враховується за березень 2019 року.

Особам, які вперше звертаються за субсидією у цьому році, вона призначається у грошовій безготівковій формі.

Важлива новина в законодавстві: за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі. Але звертаємо увагу на те, що при цьому кошти субсидії   спрямовуватимуться на оплату житлово-комунальних послуг у визначеній законодавством черзі. Наприклад, якщо розмір субсидії становить 1500 грн, а сума нарахованої послуги з централізованого теплопостачання – 1500 грн, тоді вся сума субсидії буде спрямована на опалення, а за решту послуг доведеться сплатити самостійно.

 

 

Управління соціального захисту населення 
виконавчого комітету Славутської міської ради

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.