ІЗ БЕРЕЗНЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ВИПЛАТА СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

Із березня місяця стартує друга модель монетизації субсидій, яка стосується лише тих мешканців, які були отримувачами субсидій у грудні 2018 року. Виплати субсидій пенсіонерам розпочнуться з 4 березня одночасно з пенсійними виплатами, а з 12 березня люди , які не є пенсіонерами, отримають кошти на оплату житлово-комунальних послуг у відділеннях Ощадбанку після пред’явлення паспорту та ідентифікаційного коду. Усього міським управлінням соціального захисту населення подано до Мінсоцполітики 4172 мешканці міста для отримання субсидії в готівковій формі.

Ті пенсіонери, яким виплачують пенсію через «Укрпошту», отримають  житлову субсидію за додатковою відомістю. Усі решта, які одержують пенсію через інші установи банків, отримають двома платежами суми зарахування у березні місяці на свої карткові рахунки.

Мінсоцполітики звертає увагу, що поняття «обов’язковий платіж» скасовується. Громадяни, отримавши субсидію готівкою, повинні самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, можуть використати на свій розсуд.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця, наголошують у Мінсоцполітики. Однак зазначається, якщо станом на травень 2019 року в домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 рр. не призначатимуть.

Паралельно діятиме друга модель монетизації субсидій, запущена вже з 1 січня 2019 року: участь у монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звернулися за допомогою вперше у 2019 році. Субсидія від держави надходитиме на їхній персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. Тим сім’ям, які беруть участь в цій моделі монетизації, також не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку. Цим субсидіантам не потрібно звертатися з 1 травня з новою  заявою на призначення субсидії, їм субсидію перепризначать автоматично. А всім громадянам, які отримували субсидію до 2019 року, з 1 травня потрібно обов’язково подати нову заяву і декларацію про доходи до міського ЦНАП, за адресою: вул. Миру, 102. Звертаємо увагу на обов’язкову умову – наявність номеру мобільного телефону. Таким чином, урядом буде здійснено пілотування параллельно двох моделей монетизації.

Управління соціального захисту населення
 виконавчого комітету Славутської міської ради

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.