СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА

ЯК ПЛАТИТИМУТЬ ПЕНСІЇ ТИМ, ХТО НА НЕЇ НЕ ЗАРОБИВ

 Непрацюючі громадяни, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю необхідного страхового стажу, і при цьому мають не менш як 15 років страхового стажу, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1098 «Про затвердження порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату», мають право на тимчасову державну соціальну допомогу у період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2020 р.

Право на таку допомогу мають непрацюючі особи, середньомісячний сукупний дохід яких на дату звернення за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням (продовженням) допомоги, не перевищує розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1497 грн (розмір доходу станом на 1 січня 2019 року) .

Для призначення тимчасової допомоги необхідно подати до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (місцем фактичного проживання):

  • заяву;
  • документ, що посвідчує особу;
  • інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання);
  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • довідку про наявний страховий стаж, видану органом Пенсійного фонду України;
  • декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сімї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги;
  • копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

Інформація про склад сім’ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан.

Тимчасова допомога не призначається у разі, коли:

1) середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

2) особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу;

3) особа або члени її сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю земельної ділянки, квартири, автомобіля або оплатили послуги (одноразово) на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;

4) особа працює, провадить іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;

5)за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї виявлено, що особа має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно;  

6) у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більш як один автомобіль, інший транспортний засіб (механізм).

За наявності обставин, передбачених в третьому – п’ятому пунктах, тимчасова допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішення комісії, якщо у складі сім’ї є особа з інвалідністю.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання тимчасової допомоги, особа зобов’язана не пізніше ніж через десять днів повідомити про це органу соціального захисту населення, який призначив таку соціальну допомогу.

За призначенням допомоги необхідно звертатися до Центру надання адміністративних послуг за адресою м. Славута, вул. Миру, 102, або за телефоном 76564, 0949822564.

Управління соціального захисту населення
 виконавчого комітету Славутської міської ради

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.