Зміни щодо зарахування до страхового стажу часу догляду за хворими дітьми

З 1 січня 2019 року набрали чинності зміни, внесені до чинного законодавства Законом України від 03.07.2018 р. №2476-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми».

Так до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІУ  внесено зміни, за якими пункт 9 цієї статті  викладено у новій редакції, згідно з якою загальнообов’язковому державному  пенсійному страхуванню підлягають: один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів,  опікун, піклувальник. один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично доглядають  за дитиною з інвалідністю, дитиною , хворою на тяжкі перинатальне ураження  нервової системи,  тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний  розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІУ ступеня, за дитиною, яка отримала  тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не  встановлено інвалідність, а також непрацюючі  працездатні особи, які доглядають  за особою з інвалідністю І групи, або особо, яка досягла пенсійного віку, встановленого ст. 26 цього Закону,  та  за висновком  закладу охорони здоров’я  потребує  постійного стороннього догляду, якщо  такі  непрацюючі працездатні особи одержують  допомогу,  надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Тому, згідно з законодавствам, що набрало чинності з 1 січня 2019 року, батьки, усиновителі,  опікуни, піклувальники. прийомні батьки, батьки-вихователі, які фактично доглядають за хворими дітьми (і без  визнання дітей дітьми з інвалідністю), є застрахованими особами, якщо вони  одержують відповідну допомогу.

Страхувальником  за них є орган, який виплачує  допомогу, – орган соціального захисту.

Страховий стаж з 1 січня 2019 року для зазначеної категорії осіб  буде обчислюватися  за даними  Реєстру застрахованих осіб  Державного реєстру загальнообов’язкового  державного  соціального страхування.

 

Д.Сітарук – головний спеціаліст з контролю за правильністю
призначення та виплати пенсій управлінням  Пенсійного
фонду України управління соціального захисту населення
виконавчого комітету Славутської міської ради

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.