З жовтня 2018 року відбулися зміни у призначенні субсидії

27 квітня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 329, якою затверджено нове Положення про порядок призначення житлових субсидій, яке набрало чинності з 01.05.2018 року.

З жовтня 2018 року відбулися зміни у призначенні субсидії

З жовтня 2018 року мають право на субсидію ті домогосподарства, у яких опалювальна площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

На отримання субсидії мають право громадяни, які проживають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого більша як 200 кв. метрів, але у них розділені окремі особові рахунки на два і більше за умови, що особовий рахунок було розділено до 1 травня 2018 року і опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

За рішенням комісії на понаднормову площу мають право звертатися громадяни, якщо у домогосподарстві зареєстровані тільки непрацездатні особи, які не працюють і отримують пенсію за віком, у зв’язку із втратою годувальника або по інвалідності, а також ті, які отримують пенсію за вислугою років, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Якщо роботодавець має заборгованість із виплати заробітної плати та не сплатив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії для своїх працівників, субсидія призначається у разі підтвердження даного факту довідкою роботодавця.

Субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці, крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря. В цьому випадку, а також якщо хтось із членів домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, не мають доходів, або перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними , що підтверджується довідкою від лікаря, рішення про призначення субсидії приймається комісією з розгляду питань призначення допомоги в окремих випадках.

Під час отримання житлової субсидії необхідно щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу, проте у разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Суми невикористаної субсидії за попередній опалювальний період в разі використання для індивідуального опалення природний газ чи електроенергію, в окремих випадках за рішенням комісії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”.

В тому випадку, коли громадянин працює за кордоном і з цією країною підписаний договір про уникнення подвійного страхування, в положенні про субсидії враховано цей випадок, він може пред’явити документи, які підтверджують факт сплати там страхових внесків і йому можна оформити субсидію.

Також при розрахунку житлової субсидії не враховуватимуть сплачені аліменти, якщо член домогосподарства пред’явить підтверджуючий документ та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Під час розрахунку субсидії з жовтня 2018 року будуть враховуватися грошові перекази, отримані із-за кордону.

Якщо у домогосподарствах є зазначені факти та їм було раніше відмовлено в призначенні субсидії, рекомендуємо звернутися повторно.

Більш детальну інформацію можна отримати у Центрі надання адміністративних послуг за адресою м. Славута, вул. Миру, 102, або за телефоном 76564, 0949822564.

 

В.В. Остапчук – заступник начальника відділу грошових виплат
 і компенсацій управління соціального захисту населення
 виконавчого комітету Славутської міської ради.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.