Субсидія по-новому

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 р. № 329 затверджено нове Положення про порядок призначення житлових субсидій, яке набрало чинності з 1 травня 2018 р.

Для призначення субсидії з травня 2018 року на неопалювальний період необхідно подати нову заяву та декларацію наступним громадянам:

 • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії (крім тих, хто навчався за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти, зареєстрованих у службі зайнятості як шукаючі роботу і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, отримували пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю);
 • якщо вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
 • якщо вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
 • внутрішньо переміщені особи;
 • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
 • особи, які є орендарями житлових приміщень;
 • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Субсидія не призначається у випадках, коли:

 1. Загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.
 2. Будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
 3. Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, якщо вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, якщо вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
 4. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (продовження без звернення) здійснив купівлю чи набув право власності на земельну ділянку, житло, транспортний засіб, інше майно на суму, що перевищує 50 тис.грн.
 5. Наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (понад 340 грн.).
 6. Наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги (понад 340 грн.).

Субсидія призначається на соціальну норму житла, тобто на 13,65 кв. метра та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство з однієї особи.

Для домогосподарств, які складаються лише з непрацюючих непрацездатних осіб за рішенням комісії з розгляду питань призначення допомоги в окремих випадках може призначатися субсидія на понаднормову площу, але не більше, ніж 30 відсотків від соціальної норми житла.

Більш детальну інформацію можна отримати у центрі надання адміністративних послуг за адресою м.Славута, вул. Миру,102 або за телефоном 76562, 76462.

В. Остапчук – заступник начальника відділу грошових виплат
 і компенсацій управління соціального захисту населення
 виконавчого комітету Славутської міської ради.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.