Якщо батьки не платять аліменти…

25 січня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 41, якою було внесено зміни до ПКМУ від 22 лютого 2006 р. № 189, а саме незалежно від рішення суду про встановлення розміру аліментів у процентах чи в твердій грошовій сумі порядок призначення допомоги однаковий.

Якщо батьки не сплачують аліменти, один із батьків, який утримує дитину, має право звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або місце проживання їх невідоме.

Така допомога призначається, якщо:

  • рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;
  • місце проживання одного з батьків не встановлено;
  • стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі.

Така допомога призначається дітям до 18 років, якщо вони не перебувають на повному державному утриманні, не перебувають під опікою та піклуванням.

Для призначення допомоги необхідно подати:

  • заяву встановленого зразка;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Залежно від підстав додатково подається:

  • рішення суду про стягнення  з одного з батьків аліментів на дитину;
  • довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
  • довідка відповідної утанови про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
  • повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання одного з батьків дитини не встановлено.

Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

Розмір допомоги визначається як різниця між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шіть місяців.

За консультаціями звертайтесь до центру надання соціальних послуг за адресою вул. Миру,102 або за телефоном 76564, 0949822564.

 

В. Остапчук – заступник начальника відділу грошових виплат
 і компенсацій управління соціального захисту населення
 виконавчого комітету Славутської міської ради.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.