Щодо дострокової пенсії членам сімей загиблих учасників Революції Гідності

21 лютого 2018 року набрав чинності Закон України,  що дає право членам сімей загиблих під час Революції гідності на дострокове призначення пенсії за віком .

Тобто, закон дозволяє призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, загиблих або померлих унаслідок поранень, каліцтв, контузій або інших порушень здоров’я, одержаних під час Революції гідності.

Цей закон зрівняє у соціальних правах членів сімей загиблих учасників Революції гідності та учасників бойових дій на сході України.

Згідно з положеннями зазначеного закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають чоловіки і дружини загиблих, якщо вони не вступлии в новий шлюб, діти, що стали інвалідами до досягнення повноліття, і батьки. Так, чоловіки зможуть піти на пенсію в 55 років при страховому стажі 25 років, а жінки – у 50 років при наявності страхового стажу 20 років.

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності

Верховна Рада України постановляє:

1. Частину першустатті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 49-51, ст. 376 із наступними змінами) доповнити пунктом 5 такого змісту:

“5) дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, діти, які стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідно до абзацу чотирнадцятого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону – після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок”.

2. Прикінцеві положення

2.1 Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2.2 Кабінету Міністрів України:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Президент України

П.ПОРОШЕНКО

м. Київ
8 лютого 2018 року
№ 2281-VIII

 

Д.Сітарук – головний спеціаліст з контролю за правильністю призначення
та виплати пенсій управлінням  Пенсійного фонду України 
управління соціального захисту населення виконавчого комітету
Славутської міської ради

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.